Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zde je místečko pro Vaše vzkazy, přáníčka a dotazy....

Budeme se těšit!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hozená rukavice

(Beranová, 28. 4. 2008 17:15)

Paní Marii neberu v žádném případě její právo se vyjádřit, jak jste na to přišel? Ach ta animozita! Mimo jiné má zřejmě základy gramotnosti a to i počítačové, tak snad pane Františku nepotřebuje mluvčího?! Jestli jste si nevšiml, také chválím a snažím se nebýt jednostranná. A Vy, vážený pane Františku, který jste zřejmě nepochopil, že nešlo o kritiku pravopisu, nýbrž obsahu poněkud zmateného příspěvku paní Marie, když si už tak hrajete na ombudsmana, byste mi třeba mohl odpovědět na jednu velmi palčivou otázku - co udělat se zatoulaným (ztraceným, vyhozeným, zraněným - lze dosadit další možnosti dle libosti) pejskem, který je nalezen mimo hranice města Kolín, nehlásí se k němu žádná přilehlá obec, nálezce nedisponuje tak velkým finančním obnosem, který požaduje útulek za převzetí tohoto psa, který nesplňuje podmínku domicilu v Kolíně? Vím o mnohých případech, kdy se kolínský útulek postavil k situaci naprosto zamítavě s odkazem na své regule. Jaksi se mi tady vytrácí ten rozměr, kvůli kterému jsou snad útulky zakládány - láska ke zvířatům a snaha jim pomoci. Argumenty o omezených financích prosím rovnou v vynechte - zkuste mi podat jediný argument, který by ospravedlňoval takovéto chování! Uvítám i další názory a snad to půjde bez osobní nevraživosti a zbytečných invektiv.

Paní Beranové

(František, 28. 4. 2008 15:30)

Paní Marie má myšlenky jasné a má právo se vyjádřit svobodně podle svého gusta - stejně jako Vy. I Vy, paní Beranová, byste se mohla zamyslet nad svým psaným projevem. Rozhodně není bez chyb. Zkuste i Vy něco vylepšit a svého koníčka - kritiku za každou cenu - podržet občas na uzdě. Hodně štěstí.

pokrok

(Beranová, 28. 4. 2008 13:42)

No vida, jak se rozjela diskuze. Jen tak dál. Kdysi nebyla stránka žádná, pak víceméně mrtvá, tzv. "zdeúředně" formální Ted aspoň trochu ožila a jak vidno, stále se zlepšuje, rubriky přibývají. Chvála je sice príma věc, ale je třeba všímat si občas taky jiných věcí i s tím rizikem, že dojde ke střetu názorů. Čím víc je činnost útulku transparentní, tím více se eliminují nedorozumění. Připojila bych se k podnětu týkajícímu se zavedení rubriky "našli domov", tak jak ji praktikují jiné útulky. Nikdo přece nechce znát přímo jméno, adresu či jiné bližší identifikační údaje o osvojitelích psa, ale např. jen stručnou informaci, kam pejsek odchází, popř. jak se má. Je příjemné dozvědět se, že pejsek šel tam a tam, kde bude mít ty a ty hodné lidičky či další zvířecí kamarády. To přece patří ke smyslu a koloritu psích i kočičích webových stránek. Ukázat pejska, nabídnout ho, umístit a poreferovat, jak vše dopadlo. Toť můj názor. V tomto smyslu jsou přímo skvělé stránky LOZ v Krupce http://www.lozteplice.cz/. Ale nemusí hned pršet, stačí když kape. Jo a paní Marie by si mohla trochu ujasnit myšlenky, než něco napíše (připojuji usmívajícího se smajlíka!) Čauky všem milovníkům zvířat!!

Jen tak dál..

(Markéta, 25. 4. 2008 15:30)

Procházela jsem znovu rubriky a moc se mi líbí, že jste v rubrice psi k osvojení rozdělili na malé a velké. Moc hezky uděláno :o) Zlepšuje se to tu tak jen tak dál a přeju málo psích bezdomovců :o)

Pro ujasnění....

(webmaster, 25. 4. 2008 0:45)

Krásný den, přočítala jsem níže uvedené vzkazy a narazila na jedno konstatování:

"Snad by webmaster mohl věnovat této rubrice více času, než třeba rubrice "Ceník poskytovaných služeb". Už pořadí prioritní pozornosti na vaší stránce o lecčems vypovídá."

K většímu množství informací už se vyjádřila ředitelka útulku, k ostatnímu se mohu vyjádřit velice jednodušše. Když jsem po večerech vytvářela stránky k obrazu tomuto (bez nároku na honorář a ve svém volném čase), přiznávám, že jsem zrovna neuvažovala o tom, v jakém pořadí jsou sezařeny jednotlivé rubriky, bylo pro mě důležitější, aby zde byly alespoň základní informace potřebné pro návštěvníky webu. Uspořádání jsem opravila, pokud by ale byly výhrady i k tomuto, napište mi, ráda je přeřadím. Jestli se konstatování týká obsahu zmiňovaného dokumentu, nejsem si úplně jistá, proč by k němu mělo být připomínek. Když příjdu do čekárny k lékaři, první, co mě přivítá na dveřích ordinace, je ceník poskytovaných služeb. Proč tam je, když si celý život platím zdravotní pojištění? Proč platíme učebnice ve školách, za mých mladých let to nebývalo. Bohužel doba je taková, každá ať už právnická či fyzická osoba se musí udržet finančně v plusových číslech a pokud k tomu slouží symbolický 300,- příspěvek při osvojení psa, já ho téhle organizaci poskytnu s úsměvem, nepříjde mi to jako obří honorář za to, že si můžu odvést skvělého, očkovaného a opatrovaného společníka.

Ještě se vrátím k úvodní větě pisatelky:

"tak tedy druhý pokus, první kontakt jaksi zapadl(?)či neprošel sítem selekce. Je samozřejmě příjemné nechat v rubrice proběhnout jen příznivé či neutrální reakce."

Nevím o tom, že by některý z dotazů procházel cenzurou, ale bohužel prochází redakčním systémem, který může vařadit příspěvky obsahující vulgarismy, či nadměrné texty. Pokud se tomu tak stalo, samozřejmě se Vám omlouvám, že Váš příspěvek nebyl zveřejněn. Pro jistotu mohu doporučit vkládání otázek jednotlivě, či zaslat emailem přímo paní ředitelce.

Na závěr bych chtěla říct jen jedno, taky platím daně a ne zrovna maličkaté, ale kdyby moje část přínosu státní pokladně šla ve prospěch místního útulku, budu s úsměvem odevzdávat svá daňová přiznání a doufat, že se daňovými reformami dostane k pejskům více mé výplaty...

S pozdravem a přáním příjemného rána, odpoledne, večera

webmaster

Co dodat....?

(kp101, 23. 4. 2008 13:20)

Jsem zástupcem organizace, která s Psím útulkem v Kolíně spolupracuje a poměrně často se tam i objevuji. Znám lidi, jež tam pracují (ne jako přátelé, ale spolupracovníky a kolegy)a mohu se 100% postavit za profesionalitu každého z nich. Pejskům jsou víc než oddáni tělem i duší... Po každé, když je útulek zapojen do nějaké charitativní akce, ať už je to dobročinný koncert ZŠ, Voříškiáda či něco podobného, kdo myslíte, že roznáší propagaci, shání sponzory apod.? Zaměstnanci útulku, jmenovitě paní Kubíčková.

Útulek je nejlepší

(Marie, 22. 4. 2008 19:07)

Náš útulek je jeden z nejlepších ve středních čechách,právě kvůli tomu,že je o pejsky pečováno ve dne v noci. A absolutně nechápu reakce jedné paní,která dokud se v útulku nic nedělo,tak nic proti neměla. Ale jakmile se kolem něj začalo mluvit,tak se hned přihlásila o slovo... Rozumí tomu vůbec?? Vědí jaký je rozdíl mezi psem,který je v Alíkově a mezi psem,který běhá po dvorku doma? Psi potřebují péči! A nechávat je samotné alespoň na noc je velmi nebezpečné! Lidé je tam mohou i ukrást! A co teprve až si lidé,kteří budou bydlet v nových domech nedaleko začnou stěžovat že je tem ruší psi? Útulek tam byl první,ať se děje co se děje. A Až jim začne zapáchat v obýváku čistička... To se budu smát!:-) Prostě abych to zkrátila. ÚTULEK JE NÁŠ!!!

Odpověď Máje

(Alíkov, 14. 4. 2008 19:46)

Zdravíme Máju. Novou rubriku zavést můžeme, ale není možné podávat informace o náhradních majitelích - ochrana osobních dat. Tu část republiky splnit můžeme. Prozatím pro Vaši orientaci - z naší statistiky z roku 2006 - 1/3 pejsků byla vydána do náhradní péče novým pánům přímo do Kolína, druhá třetina do okresu Kolín a třetí třetina mimo okres Kolín.
Hezký den přeje osazenstvo Alíkova.

Odpověď Vlaďce

(Alíkov, 14. 4. 2008 19:34)

Hezký den, Vlaďko. Do útulku sháníme ošetřovatele - ne na hlavní pracovní poměr, ale na tzv. záskoky dovolených a nemocí - tedy na dohodu o pracovní činnosti. Více informací podáme na tel. 321 715 220.
Pokud chcete venčit útulkové pejsky, nedoporučujeme brát s sebou toho svého. Nikdy se nedá odhadnout, zda nedojde k napadení jednoho či druhého - snášenlivost mezi jednotlivými zvířaty je složitá věc a takovému nebezpečí Vás ani psíky nemůžeme vystavit.
Zatím zdravíme z Alíkova a mějte se hezky.

brigada

(Vladka, 14. 4. 2008 16:02)

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak dopadlo vyběrové řízeni ohledně pozice ošetřovatelka psu ve vašem útulku.Měla bych o tuto pozici velky zajem.A dalši dotaz kdybych chtěla venčit psi z útulku jestli bych mohla brat i svého pejsana,je to čuba vykastrovana tak jestli by to šlo děkuji za odpověd Šuchová

NOVÁ RUBRIKA

(MÁJA, 14. 4. 2008 13:17)

DOBRÝ DEN,CHTĚLA JSEM POPROSIT,JESTLI BY BYLO MOŽNÉ PŘIDĚLAT V MENU RUBRIKU- DOMOV NAŠLI.MYSLÍM,ŽE KAŽDÉHO POTĚŠÍ KDYŽ UVIDÍ,ŽE PEJSEK NAŠEL NOVÝ DOMOV A TAKÉ PŘIPSAT Z JAKÉ ČÁSTI REPUBLIKY SI PRO PEJSKA PŘIJELI.DĚKUJI MOC A PŘEJU CO NEJMÉNĚ OPUŠTĚNÝCH A TÝRANÝCH PEJSKU!

hodně zdaru

(Beranová, 7. 4. 2008 17:38)

Jelikož opravdu nemám v úmyslu nechat se zaměstnat jako šestý zaměstnanec Vašeho útulku, mohu si udělat úsudek o chodu a aktivitách útulku jen z info, které sporadicky proniknou zevnitř na veřejnost a pak z Vašich stránek. Těším se na (doufám) objektivně předávané "Zprávičky z útulku", kterých se snad co nejdříve dočkáme, případně na další nové rubriky (inspirace v tomto smyslu je na netu dost). Přeji Vám hodně zdaru ve Vaší práci a moře lásky a hlavně dobré páníčky Vašim svěřencům.

Odpověď paní Beranové

(Alíkov, 7. 4. 2008 15:26)

Nechápeme z čeho pramení Vaše útoky na náš útulek. Patrně neznáte naše aktivity. Nasazení a obětování se pro pejsky nelze hodnotit podle webových stránek. Obětavost zaměstnanců našeho útulku byla a je za 7 let již prověřena fyzicky. Není na místě, abychom popisovali sami. Kolínská média, veřejnost, školy, zájmové spolky, se kterými spolupracujeme, jsou jasným důkazem.
V minulosti jsme několikrát pomohli několika útulkům, jen jsme to nestavěli na odiv celému světu. Nelze pokaždé vyhovět všem, jsme nízkokapacitní útulek.
Váš názor je v pořádku, ale chybí zde reálný podklad a evidentně neznáte chod našeho zařízení.

charakter útulku

(Beranová, 7. 4. 2008 14:29)

Děkuji za vcelku podrobné zodpovězení mých otázek. Zřejmě máte pocit, že odvádíte nějakou práci, v nějaké kvalitě, za nějaké peníze. Možná je tedy vše podle právních norem v pořádku. Proč jen do toho pořád šťourám? Chybí mi to podstatné, co naopak přímo čiší z mnoha jiných stránek hlavně soukromých útulku: to NASAZENÍ pro věc, obětování se pro pejsky, ne jenom vedení databází a péče o venkovní prostranství. Proč se např. kolínský útulek neujal žádného psa z těch nebohých týraných chudáků z Jarošova, tak jako to učinily jiné, i velmi vzdálené (400 km) útulky? Jak by mohl, kdo by přece zaplatil onen avizovaný poplatek, že? A léčil zanedbané choroby? Kolínský útulek nemá dobrou pověst a kritika není neopodstatněná. Změna k lepšímu v mnoha směrech by v zájmu zvířat nebyla od věci. Je dobré mít na zřeteli, že ne všichni jsou lhostejní, ne všichni jsou vyhořelí, a že jsou ještě páky na zjednání nápravy.

Odpověď Michaele K.

(Alíkov, 7. 4. 2008 9:41)

Hezký den přejeme, Michaelo.
Bohužel, pejsky smí venčit osoba od 18-ti let. Jinak děkujeme za provětrání Rumby, kdyby mohla, určitě by poděkovala sama. Vezmi s sebou někoho plnoletého a můžete venčit zas. Moc pozdravů posíláme z Alíkova.

Odpověď paní Beranové

(Alíkov, 7. 4. 2008 9:32)

O počtu zaměstnanců nebudu diskutovat. Poslední dobou byl tento problém madializován a myslím, že bylo řečeno vše včetně logických argumentů.
V případě, že přijmeme zraněného psa, zajistíme okamžitě veterinární ošetření. Nemocné psy léčíme. Pokud veterinární lékař shledá, že stav psa není slučitelný se životem, přistoupí se k euthanasii - vždy posoudí lékař, často také inspektor veterinární správy. Veterinární péče je zajištěna smluvně s MVDr. Marcelou Burešovou.
Ročně přijímáme asi 300 psů a doposud u nás pes bez končetiny nepřebýval. Taktéž pes bez oka. Běžně mívají psí senioři šedé zákaly, což je zaznamenáno ve zdravotní kartě, která je zavedena každému psovi.
Jsme přesvědčeni, že stručné popisky na webových stránkách pro první dojem stačí. Dále se vše odvíjí telefonickou cestou a následně návštěvou útulku. Není možné, aby se zájemce o pejska rozhodl o adopci na základě webových stránek. Tím se zamezí zbytečnému vracení psů. Potvrdilo nám to 7 let praxe.
Spousta psů se na web. stránky nedostane právě proto, že mu dokážeme najít náhradního majitele sami, nestavíme adopci psů na web. stránkách do první řady. Vedeme si databázi zájemců o pejsky a ty pak obvoláváme - snažíme se v první řadě sami.
Ceník služeb je součást našich stránek, nikoliv prioritou.
Pokud je pes vrácen, důvod je zaznamenán v jeho osobní kartě.
Pomoc dobrovolníků s venčením psů také vítáme. Naše pravidla jsou stanovena z bezpečnostních důvodů právníkem našeho bývalého provozovatele - TSMK, s.r.o.
Našimi kontrolními orgány jsou: Veterinární správa v Kolíně a Odbor životního prostředí v Kolíně.
Zdravíme z útulku.


dotazy

(Beranová, 6. 4. 2008 11:10)

Dobrý den,
tak tedy druhý pokus, první kontakt jaksi zapadl(?)či neprošel sítem selekce. Je samozřejmě příjemné nechat v rubrice proběhnout jen příznivé či neutrální reakce.
Ráda bych dostala odpověď na tyto otázky:
1. Na útulek vyhradilo město Kolín na r. 2008 částku 1 mil. Kč. Útulek má 5 (!) zaměstnanců a inzeruje průměrně 13-15 psů. Kapacita útulku je cca 30 psů. Znamená to, že v útulku se nacházejí do zbývající kapacity také psi např. v léčení(kromě týdenní karantény), kteří ještě nejsou inzerováni? Jinak by podle mého názoru byl počet zaměstnanců neúměrně vysoký k počtu psů v útulku.
2. Píšete, že psa zvážíte, odblešíte, odčervíte. To je vše? Stane se taky, že k vám přivezou psa zraněného po střetu např. s autem? Léčíte ho pak? Nebo se nalezne pes ve velmi špatném zdravotním stavu - co se s takovými psy pak děje? Utrácíte je? Kteří lékaři docházejí do útulku a jak jsou psi evtl. léčeni? Spousta útulků nabízí pejsky např. bez končetiny, bez oka, slepé a s jinými handicapy. V kolínském útulku se takoví psi nevyskytují?
3. Všeobecné popisky ve 3-4 větách téměř nic o zvířeti nevypovídají. Nebylo by od věci nechat se inspirovat jinými "psími" stránkami, např. soukromých útulků. Zájemce se u vás prakticky nic nedozví o povaze zvířete (co to je "příjemná společnice" atd.?), stejně jako nelze sledovat jeho další osud (psi bývají vráceni, pak je dobré vědět, z jakých důvodů atd.)
Snad by webmaster mohl věnovat této rubrice více času, než třeba rubrice "Ceník poskytovaných služeb". Už pořadí prioritní pozornosti na vaší stránce o leccčems vypovídá.
4. Otázka týkající se případného venčení dobrovolníky, kterou jsem také zmiňovala ve svém prvním příspěvku, byla zodpovězena. I tak se vkrádá dojem, že "dávat a ještě prosit", a že si prostě nechcete nechat příliš "koukat do karet". Jiné útulky nemají žádné omezující podmínky pro dobrovolníky, naopak jejich pomoc nadšeně vítají.

Jsem zvědavá, zda se tento příspěvek objeví veřejně v této rubrice a Vy budete tak laskavi a najdete si čas na zodpovězení mých otázek. Konec konců peníze z radnice na vaše platy jdou i mých daní, tak bych moc ráda věděla, jestli jdou primárně na psy nebo na to, aby si zaměstnanci mohli po sobě uklízet v té personální části útulku (!!!), jak jste se paní Kubíčková vyjádřila m. j. ve svém rozhovoru 26. 1. 2007.


Dotaz a poděkování

(Michaela K., 4. 4. 2008 21:38)

Mám pro vás hnedka poděkování a otázku...
To poděkování je za to, že jsme si mohli u Vás v útulku půjčit Rumbu.Byla velmi hodná a nejvíc padla do oka asi mě.
Dále bych se chtěla zeptat, jestli bych mohla venčit nějakého pejska, třeba Rumbu i když mi je teprve 11?Předem děkuji za odpověď a ještě bych ráda poslala pozdrav ode mě všem pejskům z Vašeho krásného útulku :)

Odpověď Monice

(Alíkov, 3. 4. 2008 12:55)

My děkujeme, Moniko, Vám, za to, že jste si vybrala pejska v našem útulku. Pokud je to tak, jak píšete, je vše v pořádku. Mějte se hezky a hodně radosti s chlupatým čtyřnohým kamarádem. Zdravíme z Alíkova.

Poděkování

(Monika, 2. 4. 2008 20:24)

Chtěla bych vám poděkovat, za to, že jsem si od Vás mohla vzít pejska domů...velmi nám rozumí a my rozumíme jemu...moc vám děkuji


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100